środa, 4 kwietnia 2018

Tajemnica leśnych tulipanów



W ramach Kętrzyńskich Dni Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie - Kętrzyn Miastem Uniwersyteckim w dniach 11-13 kwietnia 2018 r., przygotowałem lekcje warsztatowe dla uczniów (Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie, zajęcia pt. "Czy zagraża nam GMO w pożywieniu – analiza postaw konsumenckich") oraz grę terenową z QR Kodami. To jest prototyp i propozycja. Docelowo miałaby być to gra terenowa z kilkoma miejscami do odwiedzenia w Kętrzynie, dyskretnie umieszczonymi QR Kodami w terenie oraz miejscami, gdzie można zdobyć pieczątkę za rozwiązanie zagadki. Tematycznie wokół przyrody, tulipanów i Kętrzyna. Będzie wykład dla mieszkańców i zachęcenie do współpracy w przyszłości. Wiedza może trafiać do regionu. Potrzebna jest tylko współpraca.

Wykorzystałem wcześniej opublikowane na blogu poszukiwania tajemnicy leśnych tulipanów i QR Kody do uzupełnień. Wybrałem wersję łatwą. Będę miał okazję sprawdzić czy i jak to wychodzi w działaniu i czy wzbudza zainteresowanie.


więcej: Tajemnica leśnych tulipanów spod Kętrzyna


2 komentarze:

  1. Chciabym zapytać pana o taką rzecz, trochę związaną z pańską tematyką. Otóż, czy kojarzy pan czy w Polsce obecnie osoka aloesowata wydaje owoce? Generalnie trzeba do tego odpowiednio długiego sezonu wegetacyjnego no i pojawiła się dyskusja, czy w obecnym klimacie Polski, który trochę się ocieplił, coś takiego może następować. Przeszukałem trochę opracowań na temat roślinności szuwarowej kraju, i generalnie poza stwierdzeniem, że taka roślina gdzieś rośnie, nikt się kwestią owocowania nie zajmował. Jeśli osobiście nie pamięta pan aby widział taką roślinę, to może kojarzy pan kogo w Polsce można o to spytać?

    OdpowiedzUsuń
  2. Niestety nie wiem. Kwitnąca osokę widywałem, na owoce (nasiona) nie zwracałem uwagi. Trzeba by pytać hydrobotaników.

    OdpowiedzUsuń