Czy i jak audiobook oraz ebook dopisać do listy opublikowanych prac. Znacznie wychodzi poza zwyczajowe standardy. Do tej pory po prostu wpisywaliśmy publikacje. Nazwisko autora lub autorów, tytuł, czasopismo, strony itd. Czasopisma naukowe mają teraz DOI a także impact factor (wskaźnik cytować danego czasopisma). W przypadku monografii podobnie. A jeśli wypowiedz jest w radiu lub telewizji, to jak to dopisać? Pół biedy jeśli jest materiał po emisji umieszczony w sieci - wtedy można podac link (dla uwiarygodnienia i weryfikacji). A jeśli ukazuje się w formie audiobooka? Albo ebooka? Przyznam,że mam z tym problem.
Tak jest z przygotowaną edukacyjna opowieścią o Basi. O tyle jest mi łatwiej,że jest także e-book, więc jest toś "napisanego", niemniej i tak trudno z tradycyjnym dołączeniem do spisu publikacji.
Link do audioboooka - zapowoiedź https://edisonteam.pl/superbelfrzy-o-wartosci-edukacji/ Jak zacytować audiobook? Ani to stron nie ma, ani rozdziału. Jako antologia, jako cytowanie? Bo przecież czyta lektor.
I czy wykazać raz czy też wszystkie "wykonania". Najpierw historia ukazała się w internetowej prezentacji na Genial.ly, sam czytam tekst. Potem w formie filmu (wersja Akademii Ciekawości, wersja Storytellingowa), potem także wersja pisana (ebook). Jedna historia, kilkakrotnie opisana i opowiedziana. Liczyć jako jeden utwór? Czy wzorem artystów także wykonania? A tych będzie przybywać.
E-book - jako rozdział w monografii? Kilka razy liczyć, bo różne formy? Czy tylko raz? Ale wystarczy ebook czy od razu wszystkie formy.
1.
Czachorowski S.,
2021. Jak ośmioletnia, mała Basia postanowiła iść na studia (str.: 20-24) . W:
Marek Stączek Historie o edukacji, jakie opowiedzieli mi Superbelfrzym
EdisonTeam.pl, Warszawa 2021, 112 str, ISBN 978-83-61485-36-0.